Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2010

13.12.2010

O víkendu jsme si kromě vánočních příprav užívali i procházky v pěkné zasněžené přírodě. Pár foteček ZDE. A protože už se v letošním roce k aktualizaci asi nedostanu, tak přeji všem pánečkům i pejskům krásné vánoce a v novém roce hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky :o)

23.11.2010

V neděli oslavil Fidík už 6. narozeniny. Píši "UŽ", protože je to děs, jak ten čas letí. Mám pocit, že je to chvíli, co přišel mezi nás a obohatil náš (teda hlavně můj :o) život. Jsem ráda, že je to stále hravý a šťastný pes, který se chová furt jako štěně. Teda jen doma! (Na veřejnosti je to totiž úplně někdo jiný - důstojný, rozvážný pes :o).  Nejkrásnější dáreček dostal včera na veterině, kde mu vzhledem k opakujícímu se kulhání dělali rtg kyčlí. Naštěstí se ukázalo, že  jsou úplně v pořádku!!! Měla jsem velký strach, že nám lékař nedoporučí dál běhat - bylo by to těžké pro nás oba. Takže z výsledku rtg jsem měla obrovitááánskou radost. Každý agiliťák jistě ví o čem je řeč :o)

5.11.2010

Poslední říjnový víkend jsme strávili na Vysočině na naší chatičce. Využili jsme nádherného počasí a opět jsme výletovali :o).  Dodatečně jsem dala dohromady i pár fotek z Babiččina údolí, které jsme navštívili koncem září.

25.10.2010

Protože mám brášku kousek od Zlína, rozhodla jsem se, že spojím příjemné s užitečným a přihlásila se na zkoušky do Zlína. Pěkné parkury stavěla Lenka Pánková. V první zkoušce jsme se diskli, protože Fidík po vběhnutí  do tunelu bohužel velice rychle reagoval na můj povel "tadýýý" a z tunelu se ihned vrátil stejnou dírou :o/, prostě jsem nepoučitelná a nevydržím vteřinku čekat :o(. Ale druhou zkoušku jsme zaběhli čistě a tím (po dvou měsících!!) splnili obhajobu trojek :o)).

18.10.2010

O víkendu se konaly závody Podzimní Brno.  Dlouho jsem přemýšlela, jestli se přihlásit, protože startovní listina byla dlouho poloprázdná. Ale mít závody 10 minut od domu...... asi by byla škoda toho nevyužít.
Parkury stavěla Jiřina Máčková a musím říct, že byly opravdu povedené. 
V sobotu byl Fidík trochu rozjívený, ale v neděli jsme doběhli 3 běhy čistě, v jumpu se umístili na 2. místě a v celkovém součtu tří běhů na 3. místě. Zkoušky LA3 byly opravdu trojkové s těžkými prvky. Nám se podařilo se záludnostmi vcelku vyrovnat (sice trochu kostrbatě,ale přece :o). V sobotu jsme se ale diskli,  protože jsem do cíle běžela s úlevou, že jsme zvládli těžký úsek a myslela si, že na zbytku parkuru není co pokazit :o( .  V neděli jsem se soustředila až do konce a vyplatilo se to :o)).

30.9.2010

V sobotu jsme se účastnili opět Mistrovství republiky, ale tentokrát jen plemene "kraťand" :o). Byl to závod pro všechna plemena, jen kraťandám, dlouhosrstkám a šeltičkám se počítaly běhy zvlášť a navíc se běžel speciální jumping. Parkury stavěla Lenka Pánková. Moc se mi líbily, nebyly jednoduché, ale daly se zaběhnout :o). V jumpingu jsme měli dvě chybky-shozenou tyčku a špatný náběh do slalomu, agility jsme doběhli čistě na 2.místě ze 41 týmů, zkoušku LA3 jsme doběhli jen my a Iva se Skipem  a spec.jumping jsme dali čistě na 3.místě. V součtu MR kolií jsme skončili na 3.místě. První byla Iva se Skipem a druhá Eva se Zairou. Obě ten den daly čisté běhy, jejich umístění bylo opravdu "o chlup" a zasloužené :o). Tady je video a opět krásné fotečky od Ivana :o))

15.9.2010

O víkendu jsme se již podruhé zúčastnili MČR v agility, které se konalo v krásném prostředí v Žamberku. Na rozdíl od loňského roku, kdy jsme pejsky lámali téměř na každé překážce, byly letošní parkury hodně běhavé. V kategorii large startovalo 74 psů. Sestavili jsme družstvo ze tří kraťand - Fida, Zairy a Skipa a  dlouhosrstky Abry. Název našeho družstva tudíž nemohl být jiný než SOSÁCI :o). V sobotním běhu agility družstev se bohužel nedařilo a naše družstvo se disklo. V jumpingu jednotlivců jsme s Fidem doběhli na 14. místě. Jako poslední se v sobotu běžel CACIAg, kde jsme doběhli na 4. místě. V neděli jsme se v jumpingu družstev umístili na 6.místě (z 20ti družstev). V agility jednotlivců jsme měli jednu shozenou tyčku a odmítnutí, což nás odsunulo v součtu na 28.místo. Krásné fotečky od Ivana ZDE

8.9.2010

Víkend byl po dlouhé době ve znamení závodů. V sobotu jsme si zajeli do Kroměříže. Rozhodčí T.Glabazňa a T.Grygar se opět předháněli, kdo postaví "lepčí" parkur :o). V běhu agility jsem se s Fidem srazila při pádu z houpačky a byly z toho hned dvě chyby :o((, zkouška - DISk a jumping??? Ten měl následovat v pořadí S,M,L, tak jsme vyrazili na polívku. Jaké bylo naše zděšení, když jsme se vrátili a eLka měly téměř doběháno. Pořadatelé totiž pořadí prohodili  :o((. Dali nám sice dvě minutky na prohlídku, ale parkur byl tak výživný, že to stejně skončilo DISkem :o/.
V něděli v Hruškách pískala Lenka Pánková. Parkury sice na první pohled nevypadaly moc složitě, ale byly tam pastičky a tak ve výsledku Lenka vedla :o). Tolik disků jsem už dlouho neviděla.
Jumping a agility doběhly ze 44 týmů pouze tři!!! Nám se podařilo doběhnout oba a skončili jsme tak na  2. místě v součtu. Radost jsem z toho ale moc neměla, protože ani jeden běh nebyl čistý :o((.

16.8.2010

 

Ve čtvrtek  12.8. oslavil Bartíček krásné 12té narozeniny :o).

11.8.2010

Na aktualizaci není čas, tak zatím aspoň pár foteček z tábora ve Dvoře Králové, který byl moc fajn. Běhali jsme pod vedením Pavla Koška a Irči Kochové a letos poprvé nebyly našimi sousedy Girlinka s Dejčou (které nám moc chyběly), ale Skip a Vigo :o)

28.6.2010

O víkendu proběhl závod Intercanis Agility "O pohár KK Zetor Brno". Tyto závody se konají každým rokem spolu s MVP Intercanis. Letos tomu bylo jinak. Závody neproběhly souběžně s výstavou, nekonaly se na výstavišti a nebyly plně obsazeny. Rozhodčí Lenka Pánková stavěla moc pěkné parkury se zajímavými prvky. Takže jen ve zkratce: úspěch - z osmi běhů žádný DISk, což se nám už dlouho nestalo :o), neúspěch - pár skočených zón a ne úplně vzorné odložení, asi důsledek absence na trénincích :o(. Výsledek: V sobotu 1. místo v součtu, v neděli 2. místo v součtu a celkový vítěz Intercanis Agility :o).  ZDE aspoň jedno video z nedělního běhu agility. Ostatní běhy na YouTube.

21.6.2010

Všechno je jednou poprvé...... nám se poprvé podařilo "zazdít" MVP :o(. Bartíka coby zasloužilého veterána vystavujeme už jen jednou za rok a to na Intercanisu v Brně. Odjakživa byla tato výstava poslední víkend v červnu a byla spojená se závody agility. A protože jsem na tyto závody s Fidem přihlášená, vůbec mě nenapadlo, že by výstava mohla být o týden dřív (na vstupním listu sice datum je, ale přece se nebudu dívat, když to tak dobře vím,ne?! :o). Jaké bylo moje překvapení, když jsem včera večer zjistila, že výstava už proběhla :o). Bartíčku promiň! Tak snad příští rok.... :o)

14.6.2010

O víkendu jsme si zajeli do Třeště na naše oblíbené závody. Je tam příjemné prostředí, super lidičky, atmosféra.... prostě pohoda :o). Tentokrát se nám vcelku dařilo. V sobotu jsme zaběhli jumping na 2.místě, agility na 1. místě a v součtu jsme skončili na krásném 1. místě. V neděli agility na 2. místě, zkouška LA3 na 1. místě a jumping jsme běželi pod tlakem, neb jsme měli našlápnuto na první místečko v celkovém součtu so+ne. Jak je vidět, tlak a nervozita hraje velkou roli. Tak dlouho jsem řišila nepříjemnou pasáž v parkuru, až jsem se ztratila. Bylo mi to hodně líto, ale i tak jsem měla příjemný pocit, protože Fidík běhal pěkně a soustředěně. Holt mu to zase pokazila panička :o(.  Počasí celkem vyšlo. V sobotu bylo vysloveně letní počasí a v neděli příjemně zataženo. Jen v sobotu navečer nás cestou z hospůdky zastihlo krupobití, jaké jsem ještě nezažila. Pár foteček ZDE. Video ze soboty a neděle.

8.6.2010

O víkendu jsme uskutečnili tradiční jarní setkání s našimi bíglími kamarády na Vysočině.  Fotky ZDE

1.6.2010


Včera jsme obdrželi oficiální přidělení titulu A3Ch :o)

18.5.2010

O víkendu jsme si "užívali" podzimní počasí na Jarním Brně :o). Rozhodčím byl Pavol Vakonič a parkury stavěl velice zajímavé. V sobotu se nám docela dařilo. Jumping i agility jsme zaběhli čistě a na 2. místě. V neděli jsme doběhli čistě jen jumping a opět na 2. místě.           

10.5.2010

V neděli jsme si konečně po dlouhé době zajeli na závody, které se konaly v nedalekých Hruškách. V openu se nám podařilo zaběhnout na 2.místě (ze 41 týmů) a přestože v jumpu Fido shodil 1 tyčku, v součtu jsme se umístili na 3. místě. Jumping jsme zaběhli s postupovkou 5,27 m/s  :o). Ve zkoušce jsme měli 1 odmítnutí a 3. místo. Video ZDE
Před 14ti dny jsme vyměnili bydlení v paneláku za domeček se zahrádkou. Pro pejsky bylo stěhování psychicky hodně náročné. Vůbec nechápali, proč odnášíme všechny věci z bytu, a těch pár dnů, co jsme stěhovali, se nehli od dveří, abysme je tam náhodu nezapomněli. Když jsme se nastěhovali do nového, opět čekali u vchodových dveří, kdy konečně vyrazíme domů. Teď mají ale spoustu práce se seznamováním s našimi zvířecími sousedy. Patří mezi ně dva pejsci, ale nejzajímavější je kocourek Uhlík. Video ZDE

6.5.2010

Peťa nafotila pár foteček při naší pravidelné hodince canisterapie ve školce Elpis.

19.4.2010

V sobotu jsme vyrazili na závody do Šlapanic. A protože byl Fido po týdenním klidu, kdy léčil pajdavou tlapku, vynechala jsem dva jumpy, abych ho příliš nezatížila a zaběhli jsme si jen zkoušky. V první zkoušce jsme se diskli a druhou jsme dali čistě a tím i obhájili další pobyt ve trojkách a splnili tak podmínky pro získání titulu A3 Champion :o)).  Fido je tak druhou kraťandou v ČR, která tento titul získala :o))).
V sobotu asi zářila nějaká šťastná hvězdička, protože velký úspěch slavily i  kraťandy -
Elfík, který vyhrál zkoušku LA1, Fajny zkoušku LA2 a Peťa se Sidýskem vyhrála oba jumpy :o))

22.3.2010

Včera jsem měla možnost se s naším 12tiletým bíglíkem Bartem účastnit Světové výstavy vývoje myslivosti a lovectví. Bart byl zástupcem plemene bígl, coby canisterapeutický pes. A protože Bart miluje (spíš vyžaduje) hlazení, mazlení, drbání.... tak si to opravdu užíval. Zpočátku kolem našeho stánku lidé jen procházeli a neměli odvahu si Barta pohladit. Ale po té, co jsme před něj umístili cedulku s nápisem "Hladit nutno", se téměř nenašla chvilka, kdy by u nás bylo prázdno. V odpoledních hodinách Bart vyčerpáním úplně odpadl :o)).  2x denně na této výstavě probíhá tzv. předváděčka loveckých plemen. Představují se zvlášť plemena retrívrů, barvářů, slídičů, honičů.... My se představovali pochopitelně mezi honiči (vždyť to honění zajíčků je taková zábava :o) a Bart byl tak trochu rarita, neb lidi koukali, cože to ten lovecký pes má na sobě za postroj :o). Jsme rádi, že jsme se této akce mohli účastnit a zabrousit tak na chvíli mezi myslivce :o). Pár foteček ZDE

15.3.2010

O víkendu jsme se účastnili posledních závodů ze seriálu o Pohár Lovecké chaty v Horce nad Moravou . Parkury stavěl A.Grygar a my se na nich tak trochu potrápili. Ale asi to bylo tím, že kolem nás (teda spíš Fida) bylo dost háravek a Fido byl tak trochu rozjívený :o)). Jediným čistým během byla nedělní zkouška LA3 a my se umístili na 3. místě .  I když se celkově moc nedařilo, měla jsem radost, protože Fido za celý víkend neskočil ani jednu zónečku a opět měl vzorné odložení :o). Zde video ze soboty a neděle

12.3.2010

Před  časem  mě oslovila Peťa Marečková, zda bych s Fidem nezašla do ateliéru a nenafotila pár fotek pro kalendář Psí školy Na Ostrově pro rok 2011. Jasně, že jsem neváhala, neboť  Peťa  dělá  nádherné fotky . Práce ve fotoateliéru je hodně zajímavá. Je to úplně něco jiného než agilitění nebo canisterapie. Moc se mi to líbilo i když Fido by možná přecejen raději hopinkal :o))). Tady je výsledek :o))
9.3.2010 V sobotu jsme si zajeli do Masečína na dvoujzkoušky. I když se nám ani jedna z nich nezadařila, měla jsem radost z Fidova soustředěného běhu a hlavně opět z odložení :o)).  V první zkoušce jsme měli špatný náběh do slalomu (panička to holt zase moc řešila, neb po výběhu z tunelu byla napřímo skočka) a kupodivu shozenou tyčku. Druhý běh byl téměř na jedničku, ale před předposlední překážkou si holt Fido vybral jinou skočku, než byla v pořadí :o)). Škoda :o(. Bohužel kameraman asi držel hodně palečky, neb na záběru toho moc není vidět :oD. 
Minulý týden jsme v rámci jarních prázdnin pár dní strávili na chatičce na Vysočině. Na běžky to moc nebylo, sníh byl mokrý a těžký. Fido měl navíc zraněnou tlapku, tak jsme běžkovali sami. Ale jakmile přituhlo a sníh se přestal bořit, užili jsme si i společné "procházkování". Pár foteček ZDE.
22.2.2010 V sobotu jsme si po dlouhé době vyrazili na závody, a to do Horky na Moravě na další díl závodů O pohár Lovecké chaty. Parkury  stavěl Tomik Glabazňa. Byly opravdu velice zajímavé :o). Vzhledem k naší absenci na tréninku (i závodech) jsem si jela do Horky pro 3 disky, ale dovezla jsem "jen" dva :o) a k tomu 4. místečko (ze 48 týmů) v jumpu. Ale z čeho jsem měla největší radost, bylo vzorné odložení, se kterým bojujeme už delší dobu :o/.  Video ZDE
18.2.2010 Letošní zima je moc pěkná, možností vyrazit na běžky jsme měli opravdu hodně a taky jsme je patřičně využili :o). Okolí Brna poskytuje nepřeberné množství výletů pěšmo i na běžkách (či kolech). Leckdo by nevěřil, že se nachází pár minut od města. Naši pejsci běžkování bezmezně milují. Fido ten běžkaře pase, takže místo našich 20ti km uběhne minimálně 60km :o). A na Bartíka jsem zase patřičně pyšná, protože ve svých téměř 12ti letech má neskutečnou chuť do běhání a hlavně úžasnou kondičku. No a co je na běžkování ještě skvělé? Že jsou pesani pěkně unaveni, což se jen tak nezadaří :o)). Pokusila jsem se setříhat video z našich výletů.
8.2.2010 Včera jsme opět vyrazili na běžky. Tentokrát s našimi  kamarádkami Girlinkou a Dejčou a samozřejmě jejich pánečky. Bylo to moc fajn, pesani se pěkně utahali v hlubokém sněhu. Foteček bohužel moc není , jaksi nebyl na focení čas :o).
3.2.2010 V neděli jsme využili bohaté sněhové nadílky a vyrazili s Katkou, Peťou a Mončou na běžky. Samozřejmě s pejskama, kterým se to móóóc líbilo  :o). Bartík byl nadšený a i ve svém věku běhal jako o závod a využil každého sjezdu (a že jich nebylo málo-sjížděli jsme totiž Šumberu). Poslední sjezdy už ale nestíhal a tak se mi podařilo ho předjet :o). Doma pak prospal celý den a byl moc spokojený. I Fidovi se výlet líbil - lítal od jednoho ke druhému a ani mu nevadilo, že nemá balonek :o)). Katka i Peťa to samozřejmě zdokumentovaly. Jejich fotečky jsou pod jmény :o)
21.1.2010 Včera nás navštívila Peťa s Maxíkem a samozřejmě Ájkou a Sidýskem. Fido zná Maxíka pouze v kočárku, tak koukal na to zvláštní "dvounohé plemeno" :o)) zpočátku trochu nedůvěřivě, ale  Bart ho uvítal s nadšením, neb po něm mohl "luxovat" drobečky :o). Fido zase ochutnal suchý chleba, který za normálních okolností nežere.. a jak mu chutnal :o). Pár foteček ZDE
20.1.2010 V pondělí jsme si tak trochu zatrénovali ve sněhu. Bylo to sice náročné,napadlo 15cm čerstvého sněhu, ale bylo  moc fajn :o)) - video zde
18.1.2010 Včera jsme po dlouhé době vyrazili s našimi psími kamarády na výlet. Vydali jsme se vlakem do Moravského Krumlova, odkud jsme  pak vyrazili do Ivančic. Nebyla to až tak dlouhá trasa (cca 17km), ale byla dost náročná, protože krom pěších, s námi jel i Maxík ve svém "čtyřkolečkovém vozidle". Za normálních okolností by to nebyl žádný problém, ale ve stávajícím terénu to bylo dost náročný. Ale pejsci pomáhali  jak mohli (a nejen pejsci), takže jsme ještě za světla dorazili domů - příjemně unaveni :o)). Tady je pár mých neprofesionálních foteček. Mnohem hezčí fotečky nafotila Peťa.
17.1.2010 Konečně jsem dala do kupy pár foteček z vánoc. Svátky jsme si užili jak se patří a po vánocích jsme vyrazili na chatičku na Vysočinu. Tady je pár foteček